کتاب نیوز  شناسنامه
 » نقطه سر خط

ده فرمان برایِ نویسند‌گان
اگر این اقبال را نداشته‌اید که ثروت‌مند به دنیا بیایید، به‌تر است که خود را آماده‌یِ یک زنده‌گیِ ساده و بی‌زرق و برق کنید. البته بالزاک تا حدودی الهام از گرایشش می‌گرفت؛ در قرض بالا آوردن و حیف و میلِ ثروتش.

بایگانی  
اقتصاد مردم فقیر
"اقتصاد فقیر" گزارش دو اقتصاددان ممتاز دانشگاه ام‌آی‌تی است که بیش از پانزده سال است در روستاهای دور افتاده هند، بنگلادش، مراکش و دیگر مناطق آفریقا به سر می‌برند و تلاش می‌کنند تا معماهای زیاد اقتصاد توسعه را روشن کنند. مصرف، پس‌انداز، سرمایه‌گذاری، تنظیم خانواده، بیمه و ریسک‌پذیری، الگوی تعیین شغل، بهداشت، و ده‌ها مساله دیگر، موضوعاتی هستند که این دو در رابطه با فقرا دنبال کرده‌اند. این پیگیری مجدانه و سخت نتایج شگرفی به دنبال داشته و تحلیل‌های ظریف و نوینی به دست داده است.
۱۳۹۴/۰۹/۰۳
تجربه‌ای شبیه به «منِ او»/ میثم امیری
آن‌هایی که در «منِ او» یک عاشقیِ پاک‌باخته را تجربه کردند و با معصومیّت‌های لفظِ واژه به خود گرفته‌ی نویسنده‌ی جوان آن سال‌ها خاطره‌ها دارند، می‌توانند یک بار دیگر چنین فضایی را با «قیدار»ش تجربه کنند... این اثر غیر از دینی‌تر بودن، سیاسی‌تر از «منِ او»ست.
۱۳۹۱/۰۲/۲۰
مطبوعات ایرانی به همت سیدفریدقاسمی
مشاهیر و مفاخر این وادی را هم در برابر ما نشاند تا دریابیم چه چهره‌های فرهنگی بزرگی روزنامه‌نگار بوده‌اند؛ سید با این کارش واژه ژورنالیست را که غالبا از سر عناد به‌کار گرفته می‌شد با معرفی مفاخر این رشته عمق داد... دعا می‌کنم کسالت فعلی سید هر چه زودتر برطرف شود و از تازه‌ترین مرحله عزلت نشینی هم کمی فاصله بگیرد.
۱۳۹۱/۰۱/۲۷
برافتادن در شأن دایناسور است/ علی‌اکبر قاضی‌زاده
احساس حسین وقتی او را از درس دادن در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه کنار گذاشتند، ترک برداشت... نسل امروزی روزنامه‌نگار این سرزمین به قندی مدیون است؛ در این نمی‌توان تردید کرد... مثل حسین قندی در جامعه مطبوعاتی این سرزمین، چند نفر را می‌شود سراغ کرد؟ ... دوستانش خیال دارند تنهایش نگذارند. اما درد این حرفه فقط قندی و پرتوی و فرنود نیست.
۱۳۹۰/۰۹/۰۲
مجریانی که محبوب نیستند /فواد صادقی
شهیدی فر، جیرانی و حیدری نیز همانند فردوسی پور با مدیران صداوسیما، سر و کار دارند، اما چرا هیچ یک از این افراد یکدهم محبوبیت فردوسی پور را دارا نیستند؟... به هر میزان که تصویر ارائه شده از این افراد با شخصیت واقعشان تفاوت و فاصله داشته باشد، اعتماد و همراهی مخاطب با آنها کاهش می یابد.
۱۳۹۰/۰۸/۱۵
ده فرمان از آداب نوشتن / رضا امیرخانی
کافه‌ی پاریسی با کافه‌ی تهرانی کمی فرق می‌کند... جوایزِ دولتی و غیرِدولتی، طرح‌های کمیسیونِ فرهنگیِ مجلس و کلِ وزارتِ ارشاد و دیگر بازی‌های کودکانه... توی تاکسیِ نوشتن، مخاطب باید سوار شود، مخاطبِ واقعی... سعی کنید در زنده‌گی‌تان آدم خوبی باشید؛ در نوشتن، خودتان را و تجاربِ معنوی‌تان را خواهید نمایاند!
۱۳۹۰/۰۱/۱۴
چگونه از عقاید احمقانه بپرهیزیم؟ / برتراند راسل
اگر عقیده‌ی مخالف، شما را عصبانی می‌کند، نشانه‌ی آن است که شما ناخودآگاه می‌دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می‌کنید، ندارید... یک راه مناسب برای این که خودتان را از انواع خاصی از جزمیت خلاص کنید، این است که از عقاید مخالفی که دوستان پیرامونتان دارند آگاه شوید.
۱۳۸۹/۱۲/۲۵
روزگار مهر /شهرام شکیبا
این‌ها فکر می‌کنند دفتر روزنامه بلندی‌های سیراماتراست و باید فیدل بود و اِل‌چه! درکی ندارد غالباً که روزنامه اول یک کالای فرهنگی است... فکر کن تحریریه‌ای که علاوه بر میز و صندلی و سایر ملزومات طبیعی، تخت و مخده و قلیان فرحزادی هم داشته باشد. آن هم نه قلیان میوه‌ای که قلیان خوانسار اعلا.
۱۳۸۹/۱۲/۰۱
ترکیب غلط "پیامبر اسلام"/ رسول جعفریان
طی سال‌ها شاهد بوده و هستیم که در بیشتر متن‌های صدا و سیما یا در مطبوعات همیشه از این ترکیب نادرست استفاده می‌شود... محتمل است که این تعبیر نادرست در آثار مارکسیست‌های عرب یا لائیک‌های ضد دین به کار برود و به وضوح یک خواننده عرب با دیدن تعبیر رسول الاسلام می‌فهمد که نویسنده اعتقادی به نبوت ندارد.
۱۳۸۹/۱۱/۱۳
آخرین تیر ترکش خداوند.../ در رثای آیت‌الله گلپایگانی
زاهد بود اما ادای زهد در نمی‌آورد و کسی را به زهد تشویق نمی‌کرد. سفره‌‌ی خودش ساده بود، اما به سفره‌ی رنگیِ دیگران ایراد نمی‌گرفت... شاید از آخرین آخوندهای مردمی بود که فهم نموده بود؛ زنده‌گیِ میانِ مردم، از نمایش رسانه‌ای و بازیِ سیاسی و عضویت در فلان و بهمان شورای کشوری، بسیار بااهمیت‌تر است.
۱۳۸۹/۱۱/۰۲
ناشران برانداز و خواص بابصیرت/ سید عبدالجواد موسوی
هرکه عینک بزند و ریش پروفسوری بگذارد سکولار است و هرکه پیراهن زهد را بر روی شلوار تقوا بیندازد لزوماً دیندار است... این ناشران زیرنظر وزارت ارشاد فعالیت می‌کنند؛ اگر حقیقتاً فعالیت آنها آن‌قدر آشکار و صریح علیه نظام است باید این وزارتخانه را مواخذه کرد که چرا به آنها اجازه فعالیت می‌دهد و اگر هم این‌گونه نیست باید با تهیه‌کنندگان این جزوه برخورد کنند...
۱۳۸۹/۱۰/۲۸
بهترین چتری‌های! ادبیات به انتخاب گاردین
خانم گمپ پرستاری دائم الخمر و قابله‌ای از قشر متوسط جامعه است که همیشه چتری رنگ و رو رفته را بالای سر خود حمل می‌کند... رمان تاریخی مانت زندگی «لرد آبردین» پسر عمومی لرد برایان؛ ولیعهد ویکتوریا را روایت می‌کند که گفته می‌شود همیشه چتر حمل می‌کرده است.
۱۳۸۹/۰۷/۰۶
اقتصاد فرهنگی و فرهنگ اقتصادی/ عماد افروغ
هرقدر هم که ارزش های ناب داشته باشیم بالاخره باید این ارزشها را اجرا کنیم. اجرای این ارزشها نیاز به ابزار اقتصادی دارد... ما نمی توانیم فرهنگ را به اقتصاد تقلیل دهیم و یا برعکس... یک فرهنگ مادی گرا و لذت گرا حکم فرما شده است و همه چیز حکم "وسیله" پیدا کرده است.
۱۳۸۹/۰۴/۱۰
همه‌چیز صاحب‌دارد غیر از دین / عبدالله فاطمی‌نیا
اسلام می خواهد آبروی فرد حفظ شود... یک مشت مومن مقدس را می‌برند جهنم. ای آقا تو که همیشه هیئت بودی! مسجد بودی! بله... الان هیئتی‌ها، مسجدی‌ها و مقدس‌ها، آبرو می‌برند! امیرالمومنین به حارث همدانی می‌فرماید: اگر هر چه را که می‌شنوی بگویی؛ دروغگو هستی... از خانه خودتان شروع کنید.
۱۳۸۹/۰۳/۲۷
تریبون آزاد تک نفره / محسن حدادی
بیماری مسری که بروز و ظهور آن در مناظرات تلویزیونی بود و گرنه سال‌هاست با بحران «گفت و گو» در کشور مواجه هستیم... ما هنوز به اصل گفت‌وگو اعتقادی نداریم و بیشتر به «منبر» معتقدیم... رسانه ملی کم‌کم دارد به سمت برنامه‌های خنثی و بی‌دردسر می رود و از مناظره و نقد به سوی تریبون آزاد برای یک نفر!
۱۳۸۹/۰۳/۲۳
دو نامه از امام روح‌الله الموسوی الخمینی(ره)
انشاء اللَّه تصمیم دارم در تمام زمینه‏‌ها وضع به صورتى درآید که "همه" طبق قانون اساسى حرکت کنیم. آنچه در این سالها انجام گرفته است در ارتباط با جنگ بوده است... در جمهورى اسلامى جز در مواردى نادر که اسلام و حیثیت نظام در خطر باشد، آن هم با تشخیص موضوع از طرف کارشناسان دانا، هیچ کس نمی‌تواند رأى خود را بر دیگرى تحمیل کند؛ و خدا آن روز را هم نیاورد.
۱۳۸۹/۰۳/۱۳
رویای سفرنامه / محمد علی اسلامی ندوشن
او روح محل را در می‌یابد و آن را با نثری بازگو می‌کند که خواننده خویشتن را در همان محل احساس کند... هر دیدنی‌ای، نوشتنی نیست و هر شنیدنی، بازگفتن ندارد... سفرنامه‌ی غیر تاریخی که نویسنده به تازگی تالیف کرده است، می‌تواند ترغیب کننده‌ی خواننده باشد به سفر.
۱۳۸۹/۰۳/۱۰
نقد فرهنگی ‌قدرت / رضا امیرخانی
کذب محض است چنین تصویری از نیستان؛ سیدمهدی شجاعی، نویسنده‌ای است مخاطب محور، نه مریدپرور... در صنفِ ما کسی پی مرید می‌گردد که مخاطب نداشته باشد... سیاست‌زدگان، از نامه‌ی پیش از انتخابات دهم وی گلایه می‌کنند؛ حال آن که دأب سید، در این نامه هم، همان دأب وی در زمان سردبیری نیستان بود؛ نقدِ فرهنگی قدرت.
۱۳۸۹/۰۲/۲۲
همه‌ی ما کمی آبلوموف هستیم/ علیرضا خمسه
شخصیت اصلی به ظاهر بی‌نقص است و از همه چیز سررشته دارد... چه وقت زندگی باید کرد؟ پس این سرمایه‌ی دانش را که بیشتر آن هیچ دردی را دوا نمی‌کند کی به گردش باید اند‌اخت؟... لطفا بگذارید کمی زندگی کنیم.
۱۳۸۹/۰۲/۱۸
تهی کردن سیاست از اخلاق، توجیه وسیله برای هدف / محسن غرویان
در اسلام قدرت "هدف" نیست و حکومت خودش "موضوعیت" ندارد... "تفسیرهای ناقص از اسلام" و "انحصار طلبی" دو عامل اصلی پافشاری بر ادبیات نفی گذشته و تحمل نکردن رقیب فکری یا سیاسی است... تضاد بین ترویج لیبرالیزم در حوزه فرهنگی و نفی آن در سیاست نوعی تناقض است.
۱۳۸۹/۰۲/۰۹
پرسش بزرگ سال 88 / عبدالله شهبازی
در 23 کتابخانه‌ی دانشگاه کلمبیا حدود 10 میلیون جلد کتاب نگهداری می‌شود و سالی 3 میلیون دلار بودجه برای خرید کتاب و اسناد در اختیار دارند. مهم‌ترین بخش کتابخانه باتلر، از منظر کار من، کتابخانه شخصی "سعید نفیسی" است که به دانشگاه کلمبیا فروخته به قیمت کتابی یک دلار...
۱۳۸۹/۰۱/۲۳
سطحی‌نگری دینی
سطحی‌نگران به موازات زود‌باوری، بسیار «بی‌تاب» و کم‌تحمل‌اند... بحث درباره‌ی عقاید وهّابیان آزاد است، ولی بحث علمی در زمینه‌ی الگوی حکومت اسلامی، به مصلحت نیست!... اگر امروز شهید مطهری سخن خود را مطرح می‌کرد که «اگر امام علی (ع) را مردم از روی جهالت نمی‌خواهند، او به زور «نباید» و نمی‌تواند خود را بر مردم تحمیل کند» با او چه برخوردی صورت می‌گرفت؟
۱۳۸۹/۰۱/۱۹
همه‌ را برق می‌گیرد ما را غلط فاحش / بهروز افخمی
یک مشت گانگستر ابله‌تر پیدا می‌شوند و خیال می‌کنند فقط چون گردنشان کلفت است باید برای دیگران اجازه‌ی فیلم سازی صادر کنند... عربده کشیده‌اند که کلاس من نباید تشکیل شود، چون فیلم "فرزند صبح" را (درباره‌ی زندگی خمینی نازنین) ساخته‌ام.
۱۳۸۸/۱۲/۲۵
حرف‌هایی‌‌که‌‌ شنیده ‌‌نشد/ محمد نوری‌زاد
روزمرّگی بختکی نیست که از آسمان فرود آید... بلکه حاصل قرار گرفتن آدمهای کم بنیه، کم هوش، کم رمق، کم انگیزه، ترسو، و البته پرمدعا بر برخی از منصب‌های مدیریتی‌است... مگر نه اینکه استعدادهای بی‌فرهنگی موجود، فارغ از برنامه‌های جورواجور ما و در زیر لایه‌های زیرین جامعه، سر به کار سامان خود داشته‌اند، در حالی که ما مصرانه، اصرار بر ندیدن و بحساب نیاوردنش داشته‌ایم؟
۱۳۸۸/۱۱/۲۰
چگونه نقد کتاب بنویسیم / یونس شکرخواه
شما را راضی کرد؟ چرا بله و چرا خیر؟ آیا دلایل و مستندات نویسنده در خدمت نتیجه‌گیری او هست؟ آیا کتاب، اندیشه شما را به چالش طلبیده است یا دانش شما را بالا برده است؟ یا اینکه نویسنده صرفا آنچه را که شما می دانسته‌اید، به شکل دیگری عرضه کرده است؟ آیا خوندن این کتاب را به دیگران توصیه می‌کنید؟ به چه کسانی؟
۱۳۸۸/۱۰/۲۰
عشق چیست؟ / غلامرضا اعوانی
نشانه‌های عشق تحیر است و در مقامات عرفانی وادی حیرت از مقامات سلوک و شرط لازم برای وصول به مرتبه فناست...مولانا عشق را «اصطرلاب اسرار خدا» می‌خواند. غایت و نهایت عشق وصول به حضرت حق است... نمونه اعلای عشق، سرور کائنات رسول خداست که از فرط ظهور عشق به «حبیب‌الله» مفتخر شده است.
۱۳۸۸/۰۹/۲۸
فرهنگ، شعار و تهاجم / جمشید غلامی‌نهاد
فرهنگ در "پندار" و "کردار" جاری است، اما شعار تنها در "گفتار" جریان دارد... اگر همگان گفتند: دروغ بد است. ولی این "همگان"رفتارشان آمیخته با دروغ است، باید گفت "دروغ" فرهنگ، و "مذمت دروغ" شعار آن جامعه است... کم‌خطرترین نوع تهاجم فرهنگی، تهاجم خارجی و پرخطرترین نوع آن تهاجم داخلی به فرهنگ است.
۱۳۸۸/۰۹/۲۱
هشت گرگ گرسنه! / حسین انتظامی
روزنامه و روزنامه‌نگار دائماً درحال تاثیرپذیری متقابل از یکدیگرند... مدیریت فقط دستور دادن نیست؛ تعامل و اقناع هم هست... ما روزنامه نگاران با این تهدید مواجهیم که دریاهایی به عمق یک سانتیمتر شویم. بنابراین مطالعه‌ی مستمر و ژرف کاوی در حیطه‌های خاص از الزامات کار ماست.
۱۳۸۸/۰۹/۰۵
رمانس؛ ژانر نویسندگان خواننده ساز/ فتح‌الله بی‌نیاز
در بسیاری از جلسات برای تحقیر یک متن ادبی ایرانی «آن را شبیه آثار دوما یا هوگو» می‌خوانند... رمانس چیست؟ داستان‌هایی که نویسندگان رمانتیک می‌نویسند؛ یا داستان‌های عاشقانه یا داستان‌های عامه پسند؟!
۱۳۸۸/۰۹/۰۱
کتاب قانون، مسافران و فهم فرهنگی مدیران
فیلم، نمایش رفتارهای ناپسند و ناهنجاری است که امروز در جامعه "عادی" شده و گاه از مرز عادت گذشته و به پوشه "ضروریات حیات اجتماعی" ما پیوست شده است... "رامبد جوان" هم ناپسندترین رفتارهای عادی شده مردم و مسئولان را طوری از امواج جعبه جادو به خانه‌های ما رسانده که می‌خندیم و همزمان سرمان را به علامت تاسف و قبول آن واقعیت تلخ تکان می‌دهیم.
۱۳۸۸/۰۸/۲۱

بایگانی  
لک لکها
فیروز زنوزی جلالی
بانوی خانه که نباشد!
سید علی موسوی
از دفترچه‎ی خاطرات یک دوشیزه
چخوف/ رضا آذرخشی، هوشنگ رادپور
ساعت تولد بچه‌ی سیزدهم
راد والاس / ملیسا وفایی کیا
حمام
سید علی موسوی
اژدهای پنجاه و یکم
هی وودبرون
سه فصل از سقای آب و ادب
سید مهدی شجاعی
دو شاه و دو هزارتو
خورخه لوئیس بورخس/م.طاهرنوکنده
فن اژدها کشی
علیرضا فتوحی سیاه پیرانی
کسی که آمدنی است
سید مهدی شجاعی
فرهاد
احمد غلامی
ماست روی بلوز ما / فصل‌6 بابانظر
شهید محمدحسن نظرنژاد
خری در پوست آدمیزاد
سید علی میرفتاح
زن ناشناس
ژان فروستیه/ ابوالحسن نجفی
خواب تلخ
سمیه کاووسی
خنکای سپیده‌دم دیدار
سارا شخصی
بعد از ظهری، حضرت آدم
ایتالو کالوینو/ رضا قیصریه
نمدی پوش
احمد شاکری
هشت بهشت
محسن حدادی
هفت شهر عشق
روژه ایکور/ ابوالحسن نجفی
کپسول نذری
سید علی موسوی
یأس‌های یک دوزیست درک نشده
شهرزاد بهمنی
خانم پائولاتیم
ایتالو کالوینو / اعظم رسولی
یک قلب کوچولو
نادر ابراهیمی
مشترک مورد نظر زیر پل منتظر است
فاطمه جعفریان
دست کج، زبان راست
سید مهدی شجاعی
سفر به انتهای شب / فصل دو
لویی فردینان سلین / فرهاد غبرایی
عمو پفکی
داوود امیریان
پیرزن و تخم‌مرغ
اکبر صحرایی
مردی که زیاد اسراف نمی‌کرد
سید علی موسوی
عصر عاشورا
مرجان فولادوند
مور مور
بوریس ویان / ابوالحسن نجفی
شانس
مارک تواین / افشین خاکباز
مجازات
استفان لاکنر / اسدالله امرایی
قلم دزفولی
مرجان فولادوند
هیاهوی بسیار برای هویج
لازار لاژین / منوچهر محبوبی
کلاغ آخر از همه می‌رسد
ایتالو کالوینو / اعظم رسولی
اجرت
پرسیوال اورت / اسدالله امرایی
نفر چهارم
جان راسل / محسن حدادی
چند روایت معتبر درباره‌ی برزخ
مصطفی مستور
ساعت خواب
سید علی موسوی
مرغ ِ بخش
ایتالو کالوینو / اعظم رسولی
کِرم شلیل
نادر ابراهیمی
این زنان
آنتوان چخوف / سروژ استپانیان
شوهر آمریکایی
جلال آل احمد
گرگین خان
سید علی موسوی
لحظه‌ی زخمی‌شدن حباب
مجتبی زحمتکش
پاپوش
مجید قیصری
فروشگاه عربی
زکریا تامر
انجمن مخفی / فصل دو
احمد شاکری
بعد از ظهر سگی
فرورتیش رضوانیه
بی‌پناه
آنتوان چخوف / سروژ استپانیان
دعوتی برای نوشیدن چای
یوسف شارونی / حسین سیدی
در رؤیاى بابل / فصل اول
ریچارد براتیگان / پیام یزدانجو
چند روایت معتبر درباره‌ی کشتن
مصطفی مستور
گلوی آهنی
میخائیل بولگاکف/ نیره توکلی
بستنی‌فروش و رونالدینهو
حمید نوایی لواسانی
هزار و سیصد و سمنان / فصل 19
محسن حدادی، سیدعلی موسوی و...
کلم تُرشی
سید علی موسوی
یک بار در عمر
جومپا لاهیری/ فرشید عطایی
محاسن اخلاقی
آنتوان چخوف / سروژ استپانیان
خورشیدخانوم
علیرضا اشتری
عقده‌ی ادیپ من
فرانک اکانر / فرشید عطایی
دفتر تلفن
سید علی موسوی
شغل من: خندیدن
هاینریش بل / سهراب برازش
میشوی بزرگ
امیل زولا / محمود گودرزی
سر سرباز سیری چند؟!
سید علی موسوی
بچه‌ی مردم
جلال آل احمد
ویولن روتشیلد
آنتوان چخوف / سروژ استپانیان
می‌خواهم قلقش بیاید دستم!
جی. دی. سالینجر/علی شیعه‌علی
چه‌کسی‌بادکنک‌رییس‌راباد‌خواهدکرد؟
سید علی موسوی
انتقام
گی دو موپاسان/ عبدالرضا الواری
پنجره‌ای رو به مزرعه
هکتورهوگ مونرو(ساکی) / جواد قاسمی
دست به دست
سید علی موسوی
چون پرده بر افتد
مجتبی زحمتکش
دولت، لاک و مهر و دیگر هیچ
آنتوان چخوف / سروژ استپانیان
سنگی بر گوری / فصل یک
جلال آل احمد
من عاشق آدم‌های پولدارم
سیامک گلشیری
سید متهم می‌شود
سید علی موسوی
طوفان دیگری در راه است/ فصل یک
سید مهدی شجاعی
اتاق خواب
مجتبی زحمتکش
خانم تندنویس
اُ. هنری / علی فامیان
خانم مرجان خانم!
سید علی موسوی
سماور
‌هوشنگ مرادی کرمانی
اگر دریاقلی نبود
حبیب احمدزاده
بگو مرا نکشند
خوان رولفو / عبدالله کوثری
چسب‌کاریِ یک انسان معاصر
فاطمه علیزاده
امروز، بشریت...
سید مهدی شجاعی
خاطرات یک موتور سوار مرده
سید علی موسوی
دفتر خاطرات یک دوشیزه
آنتوان چخوف
چه زود دیر می‌شود
مجتبی زحمتکش
شلیک
حمید باباوند
انوار
علی موذنی
مغرور با چشم‌هایی از عقیق
عرفان نظرآهاری
نفوذ
علیرضا اشتری
پلکان برقی
گونتر گراس / سیامک گلشیری
اسم‌ها
سید محمد تقوی
چهارشنبه‌های مریم
محسن حدادی
آنای رنگ پریده
هاینریش بل / سیامک گلشیری
نامه‌ها
سلمان باهنر
پر عقاب
حبیب احمدزاده
هریسن برگرسن
کورت ونه گات / بابک تبرایی
شازده
سید مهدی شجاعی
کمیل
سید علی موسوی
چروک
نفیسه مرشدزاده
نور کافی
مجید قیصری
چمدان
فرزانه کرم پور
معراج، اول خیابان بهشت
علیرضا اشتری
حلزونهای خانه به دوش
محمد سرشار
قایق
پیتر اورنر/ نفیسه مرشدزاده
رادیوی بزرگ
جان شیور / حسین بیدارمغز
انگشتر
رضا امیرخانی
سوآپی و پاسبان‌ها
اُ.هنری / حسین بیدار مغز
تذکره الشعرا
رضا عاقل نژاد
حضور
علی مؤذنی
کله کدو
مصطفی مستور
روی خط صفر
نفیسه مرشدزاده
من آزادم! نه؟
مهدی حاج علی محمدی
ضریب شکست
توحید عزیزی
تسلسل بوستان‌ها
خولیو کورتاسار/ جمشید جهان‌زاده
علامت، دل من است
زهرا زواریان
ابر صورتی
علیرضا محمودی ایرانمهر
رز
جان بیگنت / نفیسه مرشدزاده
هات داگ با انگشت اشاره
مهدی حاج علی محمدی
بدرقه تا ایستگاه مترو
محمد حسین بدری
پسر معمولی
رون کالسون/ علی فارسی‌نژاد
کفشهایم کو؟!
محمدرضا زائری
مردی در قطار
الکس هیلی/ پریسا جلالی
تماشاچی‌ها
نفیسه مرشدزاده
از دفتر خاطرات شاه سفید
علی قهرمانی
سوفیا لورن
سیدمهدی شجاعی
آمده بود جوراب ببرد
مریم حسینیان
دنج
فاطمه شهیدی
قابلمه
سید علی موسوی
چهار-چهار-دو
الف. اوتانه
سکه عاشقی
اُ. هنری / محسن حدادی
مصائب یک دختر دم بخت
نرجس سلطان محمدی

       

بایگانی  
کتاب مورد علاقه روحانی، هاشمی، احمدی نژاد و...
پدرام ابراهیمی
ایشالا پیر عاشقی بسوزه!
ابولفضل زروئی نصرآباد
هشت سال گذشت!
حسن شاه‌رجب
محمود جان کجایی؟
مسعود مرعشی/ علی هدیه‌لو
همه را شکل یار می‌بینم
محمد نظری ندوشن
گام به گام درمان یک بیماری
رویا صدر
پیامهای تبریک رئیس‌جمهور
شهرام شکیبا
مناظره‌ی فردوسی‌پور با ده‌نمکی
محسن حدادی
دفاع‌سهمگین‌میلانی‌از"تسویه‌‌حساب"
محسن حدادی
چندروایت‌معتبر از یک ‌افسانه‌ی‌نوروزی
رویا صدر
کلینیک ترک‌اعتیاد اسمال سگدست
محسن حدادی
اشکال از کروبی است
شهرام شکیبا
آمار کشک نیست
علیرضا ناظر فصیحی
وسیله دفاعی بیولوژیک
پیمان قاسم‌خانی
حرف‌هامان طلاست 30سال...
سعید بیابانکی
اسفندیار و من
شهرام شکیبا
اعلام اسامی هنرمندان دستگیرشده‌
محسن حدادی
سینما، آب و آفتابه
محسن حدادی
اندر احوالات نکاح نیمه ‌کاره
میرزا قلی‌خان‌ راپورتچی
ما تروریست‌های آماتور
سید علی میرفتاح

و اینک آخر الزمان...
سمیه کاووسی
مبادا خون سیاوش بر زمین بریزد
مرجان فولادوند
بوی پیراهن یوسف
حسین شرفخانلو
زیارت، قیامت کوچکی است
نفیسه مرشدزاده
هفت سین داستان
مهدی نورمحمدزاده
اژدهای موسی و جدول مندلیف!
مهدی نورمحمدزاده
کفشداری یازده؛ روبروی گنبد سبز
محبوبه سربی
ما چهار زن داریم
حامد هاشمی
ماندن در مدار تو
نفیسه مرشدزاده
به خیال خودم کسی شدم
محسن حاجی کریمی ساری
بخشش یا انتقام؟!
مهران محرمیان
به سجده افتادن
هاجر قاسمی
واسطه‌ی نجوا
نفیسه مرشدزاده
مصطفای من
مطهره طبیبی

بایگانی  
نشستن با کتاب
برای غربت فتح
میان اشک و لبخند
10جلد برگزیده‌ی 2008
کتابخانه‌ای در بزرگترین جزیره
شیخ بهایی در ملک
دفاع به روایت ارتش
بوی جوی مولیان
دومین بزرگترین کتابخانه‌ی دنیا
به بزرگی یک دائرة‌المعارف
خال لب
کتاب لندن
 پس از کتاب 
بایگانی  
رادیو اربعین اول آبان شنیدنی می‌شود
فیلم‌‏های ایام محرم با من و زیبا تا مختارنامه
حضور یک مادر شهید در نماهنگ «چای روضه»
تولید «اشعار عاشورایی» با صدای گویندگان رادیو
کارگردان «سردار» دلایل اجرای نمایش را در حضور فرزندان شهیدان گفت
پخش خطبه‌های نماز جمعه مقام معظم رهبری در محرم 59
دستِ غم بر کمرش رفت ولی قولش نه!
رسانه ملی سیاهپوش شد
حجت الاسلام پناهیان:بسیج در عرصه سینما ورود کند
«پروازی در آرامش» آینه اقتدار یک ارتش
افشای راز مرگ چند زن در تئاتر «خواب زمستانی»
جمشید مشایخی را می‌توان جهان پهلوان سینما دانست
بهرام زند مدیر دوبلاژ «نبرد خلیج فارس 2» شد
«کربلا جغرافیای یک تاریخ» محرم اکران می‌شود

پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام