کتاب نیوز  شناسنامه

«10 قصه‌ی عاشورایی» به روایت فریبا کلهر
انتشارات قدیانی، کتاب «10 قصه‌ی عاشورایی» به روایت فریبا کلهر و تصویرگری سید حسام الدین طباطبایی را در نوبت چاپ چهارم تجدید چاپ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مؤسسه انتشارات قدیانی، واقعه‌ کربلا و عاشورا، ماجرای صف‌آرایی سپاه اعزامی عبیدالله بن زیاد به فرماندهی عمر بن سعد در برابر کاروان امام حسین(ع) و نبرد میان دو گروه که به شهادت امام و یارانش در کربلا و اسارت اهل بیت انجامید. این واقعه از دلخراش‌ترین فجایع تاریخ اسلام نزد مسلمانان به ویژه شیعیان محسوب می‌شود.

حرکت امام حسین(ع) در آخرین روزهای رجب سال 60 ق، پس از مرگ معاویه، از مدینه به طرف مکه، نخستین اقدام عملی امام حسین(ع)، برای گریز از بیعت با یزید بن معاویه بود. در این سفر، خانواده و شماری از بنی‌هاشم و برخی از شیعیان همراه امام(ع) بودند.

امام حسین(ع) تا روز 8 ذی‌الحجه در مکه بود، ولی با توجه به درخواست کوفیان از امام برای پذیرش زمامداری آنان و نیز احتمال کشته شدن در مکه به دست عاملان یزید، راهی کوفه شد، اما قبل از رسیدن به کوفه، از پیمان‌شکنی کوفیان باخبر شد و پس از آنکه حر بن یزید ریاحی راه را بر ایشان بست، به سمت کربلا رفت و در آنجا با لشکر عمر بن سعد روبه‌رو شد.

کتاب‌های بنفشه واحد کودک و خردسال انتشارات قدیانی، چاپ چهارم کتاب «10 قصه‌ی عاشورایی» را در 128 صفحه، شمارگان 1650 نسخه و قیمت 25 هزار تومان روانه‌ی بازار کتاب کرد.

۱۳۹۵/۰۷/۱۱
 مطالب مرتبط 
«داستان بی پایان» به چاپ چهارم رسید
چشم‌های بابا برای کودکان روایت می‌شود
«10 قصه از امام رضا(ع)» از انتشارات قدیانی تجدید چاپ شد
«باز هم پدینگتون» از راه رسید

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ

پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام