کتاب نیوز  شناسنامه

"این‌لیست"حضرت‌حجت‌عج

 

 

 

السلام علیک یا نور الله الذی به یهتدی المهتدون

 

بدر شعبان که می‌رود در منتهی‌الیه آسمان جلوس ‌کند، هنگامه‌ی میلاد پسری فرا می‌رسد که شبیه‌ترین افراد به رسول آخرالزمان است. علی بن حسین بن علی بن ابیطالب، جان عالمی به فداش. چند روز بعد و درست در شب استقرار ماه، در تخت جبروتی آسمان زمین ما، موعد میلاد مردی خواهد رسید که از همه کس به این دو نفر شبیه‌تر است. "او" پیر جوان منتظری است، که هزار و صد و هفده سال از تولدش می‌گذرد:

حضرت مولی الغریب حجت بن الحسن عسگری (ارواحنا فداهما)

 

کتاب نیوز هم مثل خیلی جاهای دیگری که نورباران شده‌اند، "کتاب باران" است. "این لیست" این‌بار به مناسبت همین روزها تدوین شد تا اگر خواستید در ایامی که منتظر "کسی" مانده‌اید کتابی بخوانید چند گزینه خوب در دسترس باشد.

 

 

 مهدی نوری     mahdi@ketabnews.com      

        

مکیال المکارم فی فوائد الدعاء‌ علی القائم/سید مهدی حائری/نشر بدر/دو جلد

در جلد اول با استناد به بیش از هزار حدیث پیرامون وظائف مردم در عصر غیبت و انگیزه‌های ضرورت دعا برای تعجیل در امر فرج گفتگو شده است. مؤلف در پنجم جمادی الاولی 1301 در اصفهان متولد و در 25 رمضان 1348 در اصفهان درگذشت.

مزار شریف او در تخت فولاد اصفهان امروز هم زیارتگاه خاص و عام است. در جلد دوم هم از اوقات و اماکنی که دعا در آن تاکید شده، شرائط و حالات روحی دعاکننده و نیز هشتاد تکلیف از تکالیف مردم در عهد غیبت بحث شده است. در یک کلام مراد مؤلف از کتاب یک چیز بیش نیست و آن هم "وظیفه شیعه در عصر غیبت" است.

 

 

غیبت نعمانی/ محمد بن ابراهیم نعمانی(قرن 4)/ت:محمدجوادغفاری/نشر صدوق

رساله عملیه برای مواجهه با بلایای عصر غیبت کبری

نویسنده از علمای شیعه و مفسری بغدادی است معروف به "ابن ابی زینب". کل کتاب هم روایی است. مرحوم سید احمد فهری زنجانی که همین تازگی‌ها به رحمت خدا رفت هم این کتاب را ترجمه کرده است.

 

 

غیبت شیخ طوسی/ محمد بن حسن طوسی(شیخ طوسی)/مترجم:علی اکبر مهدی‌پور

 اگر مؤلف را نمی‌شناسی از بزرگترین عالمی که در اطرافت هست بپرس محمد بن حسن طوسی کیست؟ فقط یادت باشد که از قبل وقتت را به اندازه یکی دو ساعت خالی کنی!

موضوع کتاب بحث کلامی غیبت امام زمان علیه السلام است و محاجه‌های شیخ طوسی با علمای مختلف فرق و مذاهب. بعد از کتاب "غیبت نعمانی" این کتاب استوارترین و کهن‌ترین کتاب جامعی است که پیرامون حضرت بقیه‌الله از حوادث روزگار سالم مانده است. غیبت طوسی قریب به هزار سال پیش نوشته شده است. مؤلف گرانقدر پانصد حدیث متقن و معتبر با اسناد معتبر درباره موضوعات و مسائل آخرالزمان پرداخته است.

 

کمال الدین و تمام النعمه/محمد باقر کمره‌ای/نشر اسلامیه/ دو جلد

مکاشفه‌ بوده یا خواب ما که نمی‌دانیم  ولی نوشته‌اند: شیخ صدوق(رحمت الله علیه) حضرت ولی عصر علیه السلام را مشاهده می‌کند. حضرت به او می‌فرمایند:"شبهه درباره من زیاد است. شما کتابی بنویس که معلوم شود تمام انبیاء الهی غیر از حضرت رسول اسلام دارای غیبت بوده‌اند.کتاب که تدوین شد بسیار مورد توجه علما قرار می‌گیرد. یکی از نکات برجسته کتاب هم توقیعات و نامه‌های است که از سوی حضرت ولی عصر در ایام غیبت صغری صادر شده است.

 

 

بحارالانوار/ جلد سیزدهم / محمد باقر مجلسی/ نشر اسلامیه

در چاپ سنگی جلد سیزدهم بحارالانوار "کتاب الغیبه" است. و از آن جائیکه چاپ قدیم در قطع رحلی بوده در چاپ وزیری مجلدات 51-52-53 منتشر شده است. این کتاب روائی که طبیعتا به کلی عربی است برای اولین بار توسط برخی از علمای هند و به فرمان "سلطان نصرالدین حیدر" به فارسی برگردانده شده است. بار دیگر توسط شیخ حسن بن محمد ولی ارومیه‌ای و یک بار هم توسط محقق حجت الاسلام "علی دوانی".

 

 

 

رساله رجعت/ محمد باقر مجلسی/مرتضی جنتیان/نشر کانون پژوهش

رساله حاضر، بخشی از کتاب"حق‌الیقین علامه مجلسی" است که مطالب

آن به تحلیل مسئله رجعت از دیدگاه برخی آیات و اخبار اختصاص یافته و طی آن مبانی، ویژگی‌ها و شیوه حکومت حضرت مهدی (علیه السلام) بیان شده است. نگارنده ابتدا به اثبات رجعت اهتمام کرده، سپس روایات و احادیثی از ائمه معصوم(ع) نقل می‌کند و در ادامه برخی نمونه‌های رجعت، همچون: رجعت حضرت عذیر، قوم حضرت موسی، رجعت مردگان به دعای حضرت مسیح و رجعت اصحاب کهف ذکر گردیده است. کتاب با مبحث رجعت در زمان ظهور حضرت مهدی (ع)  به پایان می‌رسد.

 

جهان در آینده/سید محسن موسوی کاشانی/عربی فارسی/نشر الهادی

علائم ظهور حضرت مهدی و حوادثی که به ترتیب تا ظهور حضرت رخ خواهد داد. تحقیق تطبیقی بین تمام روایات.

 

نوائب الدهور فی علائم الظهور/سید حسن میرجهانی/چهار جلد/مکتبه الصدر/

کامل‌ترین کتاب درباره علائم الظهور در کتب شیعه و سنی. زبان کتاب فارسی و عربی است. برخی متون نیز مؤلف کتاب را با پیشوند علامه معرفی می‌کنند.

 

طول عمر امام زمان (ع) از دیدگاه علوم و ادیان/ علی اکبر مهدی‌پور/ نشر کعبه

اثبات علمی طول عمر افراد خصوصا اولیا خدا به اضافه حکایتهایی خواندنی درباره معمرین تاریخ.

 

جزیره خضرا و تحقیقی پیرامونی در مورد مثلث برمودا/علی اکبر مهدی‌پور/نشر رسالت

اگر موضوع حزیره حضراء یا جائی مثل آن برایت سؤال است حتما بخوانش!

 

 

نجم الثاقب فی احوال امام الغائب/میرزا حسین محدث نوری/نشر جمکران

182 اسم امام زمان در ادیان مختلف برای حضرت. بیش از یکصد حکایت درباره تشرف یافتگان و ماجراهایی از معجزات حضرت در دوران غیبت کبری. همه اینها را از خامه قلم یک عالم بزرگ بخوانی جالب نیست؟

 

 

سیمای امام مهدی در قرآن/ سید هاشم بحرانی 1107 ق/ سید مهدی حائری قزوینی/ نشر آفاق

کتاب ترجمه "المحجه فی ما نزل قائم الحجه" است. یکصد و سی و چهار آیه از قرآن که به استناد احادیث به قیام حضرت تاویل شده است.

 

 

امام مهدی از ولادت تا ظهور/ سید محد کاظم قزوینی/ مترجم: علی کرمی/ نشر حاذق

مؤلف گرانقدریک دوره دائرت المعارف فضائل و مناقب معصومین را به سبک شیوائی به رشته تحریر در آورده است. که مجلدات امام علی، فاطمه الزهرا، امام جواد، امام هادی، امام عسگری منتشر شده است.

در این کتاب بشارات ادیان، قرآن کریم، پیامبر اکرم و ائمه معصومین علیهم صلوات الله به ظهور منجی بشریت و ولادت غیبت نواب مدعیان نیابت دیدار کنندگان طول عمر معجزات نشانه های ظهور علائم حتمی خروج سفیانی مدعیان مهدویت نزول حضرت عیسی و رجعت و .... مطرح شده است.

 

 

 

خورشید مغرب/محمد رضا حکیمی/نشر دلیل ما/ 

نویسنده کتاب کم حجمی در پنجاه و یک صفحه و به همین نام نوشته بود این کتاب گسترش یافته همان کتاب است و تاکنون بیش از نوزده بار به چاپ رسیده است. جناب آقای حکیمی با ادبیات زیبایی که حد مشترک تمام آثار ایشان است درباره میلاد، شمایل، غیبت، بشارتهای آن حضرت در کتب پیشینیان، اهل سنت، شیعه، قرآن و اثبات وجودش از نظر علوم عقلی علوم تجربی فلسفه تربیتی بررسی واژه انتظار سخن گفته است. این کتاب با عنوان "شمس المغرب" به عربی ترجمه شده است.

 

 

دادگستر جهان/ ابراهیم امینی/نشر دارالفکر

چندین دوره برنده جوایز مختلف حوزه کتب دینی و مهدوی شده است.

این کتاب به مشکلات شما درباره امام زمان پاسخ می‌دهد. سال 69 به چاپ یازدهم رسید. با یک حساب سر انگشتی محاسبه کنید میزان اعتبار کتاب را!

البته بگویم که این کتاب با عنوان "منقذ البشریه" به عربی و با اسم "آفتاب عدالت" به اردوترجمه شده است.

 

 

روزگار رهائی/ 2 جلد / کامل سلیمان / ت: علی اکبر مهدی پور/نشر آفاق

نام عربی کتاب "یوم الخلاص" است و یک بار دیگر با نام "روز رهائی" توسط احمد خدائی ترجمه شده است. کتابی که از هر نظر به کتابخانه‌ات می‌آید. هم از نظر طرح و رنگ جلد، هم چاپ و صحافی و هم یک متن قوی و متقن است.

 

 

 

العبقری الحسان فی احوال مولانا صاحب الزمان / شیخ علی اکبر نهاوندی/نشر دبستانی/2 جلد

بیش از 800 صفحه در قطع رحلی می‌دانی یعنی چه؟جلد یک شامل سه بخش است. بخش اول: الرفرف الاخضر بشارات حجت منتظر بخش دوم: المسک الاذفر در ولادت حجت منتظر و معجزات آن حضرت. جلد دوم هم شامل دو بخش است: الیاقوت الاحمر فی من رای الحجه المنتظر و النجم الازهر  فی علائم ظهور الحجه المنتظر این کتاب مدتها نایاب بود ولی اخیرا به همت انتشارات دبستانی در قطع رقعی منتشر شده است. از همین الان می‌توان حدث زد که بیش از سی جلد خواهد شد. البته نگران نباشید کتاب به زبان فارسی است.

 

  

بر ستیغ آرمانها/ سید محسن امین عاملی /نشر طور/ 356 صفحه

متن کتاب را که ترجمه جزء چهارم ار بخش سوم کتاب گرانسنگ اعیان الشیعه است توسط خود ناشر ترجمه شده است. مؤلف گرانقدر به سال 1283 در شتری در جنوب لبنان متولد شده و در نجف تحصیل کرد. به سوریه رفت شیعیان سوریه و لبنان را سامان بخشید اعیان الشیعه را 56 مجلد نوشته که جلد چهارم به شرح زندگی حضرت بقیت الله اختصاص دارد. این مجلد در چاپ عربی ده جلدی اعیان در جلد دوم می‌باشد و در آن از احادیث شیعه و سنی ، شبهات دشمنان و نشانه های ظهور گفتگو شده است . قبر مؤلف هم در صحن مطهر حضرت زینب کبری س در سوریه می‌باشد.

 

جزیره خضراء افسانه یا واقعیت؟/ سید جعفر مرتضی عاملی/محمد سپهری/انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی

این کتاب ترجمه کتاب "دراسه فی علامات الظهور و الجزیره الخضراء" است. یک ‌بار دیگر هم توسط ابوالفضل طریقت‌دار ترجمه شده است.

 

الملاحم و الفتن فی ظهور الغائب المنتظر/سیدابن طاووس/ مترجم: محمد جواد نجفی/نشر اسلامیه

نسخه خطی آن به خط مؤلف تا عصر ما موجود بوده است که به دست محدث جزائری و صاحب ریاض رسیده و تا همین اواخر در شوشتر موجود بوده است. صاحب قاموس الرجال از روی خط مؤلف استنساخ کرده و به خدمت صاحب الذریعه فرستاده و از روی آن در نجف چاپ شده است و سپس در ایران افست گردیده است. مؤلف بزرگوار به طوری که در صفحه 155 کتاب تصریح کرده آن را "التشریف بالمنن فی تعریف بالفتن" نامیده است و بعدها به عنوان "الفتن و الملاحم" شهرت یافته و و به عنوان الملاحم و الفتن منتشر شده است. پیشگوئیهایی درباره آخرالزمان که از سه کتاب پیشگویی جمع آوری شده است.

 

مصلح جهانی و مهدی موعود از دیدگاه اهل سنت/ سید هادی خسروشاهی / انتشارات اطلاعات/ 324 صفحه رقعی

نقطه نظرهای اهل سنت و معرفی 55 عنوان کتاب اهل سنت در این‌باره البته مشخصه بسیاری از تحقیقات جناب آقای خسروشاهی تحقیقات روزآمدی است که در متون اهل سنت دارند. حرفهایی که نه می‌شود انکارش کرد و نه می‌توانند بپذیرندش.

 

 

 

مهدی موعود/ سید عبدالحسین دستغیب/ نشر حمید

گفتگوی شهید محراب سید عبدالحسین دستغیب با پسر جوانش سید محمد هاشم درباره امام عصر علیه السلام.

 

کتابنامه حضرت مهدی/ 2 جلد/ علی اکبر مهدی پور/ناشر: خود نویسنده

معرفی بیش از 2000 کتاب مستقل به زبانهای مختلف که از کتابخانه تخصصی امام مهدی متعلق به آقای محمد باقر شریعت پناه جمع آوری کرده اند. البته زحمت گشتن به خودتان ندهید که گشته ایم ما! اگر خیلی کارتان لنگ شد می‌توانید به کتابخانه‌های بزرگ سری بزنید.

 

 

ظهور نور/ علی سعادت پرور/ سید محمد جواد وزیری فرد/ نشر احیاء کتاب

نام اصلی کتاب الشموس المضیئه بوده ولی ترجمه خوبی دارد.

این اثر نوشتاری است در تاریخ زندگانی حضرت مهدی علیه افضل صلوات الله و مسئله رجعت؛ که به شیوه گزارشی نگارش یافته است. در این کتاب جدا از مسائل مفصلی که درباره زندگی حضرت ولی عصر ارواحنا له الفدا و تمام نکات لازم و مرتبط با آن دارد بحث مستوفایی در رابطه با موضوع رجعت، تخلف ناپذیر بودن آن، علت و چگونگی این اتفاق، دفعات وقوع رجعت و رخدادهای زمان رجعت پیامبر و ائمه و نیز رجعت مؤمنان و کافران را می‌خوانی.

 

 

 

منتخب الاثر فی الامام الثانی عشر/آیت الله لطف‌الله صافی گلپایگانی/نشر مؤسسه سیده المعصومه

این مرجع تقلید بزرگوار هفتاد اثر در زمینه مهدویت دارند و نه تنها پر اثرترین مرجع در این حوزه می‌باشند بلکه شاید بتوان گفت پر کارترین نویسنده مهدوی هستند. این کتاب پژوهشی تفصیلی پیرامون زندگانی حضرت مهدی علیه السلام و برپایی حکومت جهانی آن حضرت است که از جمله کتب مرجع در این موضوع به شمار می‌رود. ساختارش تاریخی و روائی و کلامی استوار و مستند به احادیث شیعه و سنی است. امامت و مهدویت، باورداشت مهدویت، پاسخ ده پرسش پیرامون امامت، خصائص و اوصاف حضرت مهدی(عج)، بسوی دولت کریمه، عقیده نجات‌بخش پیرامون عقیده به ظهور و حکومت حضرت مهدی (عج)، فروغ ولایت در دعای ندبه، وابستگی جهان به امام زمان (عج) عنوان برخی از این کتابها است.

 

 

ای قامت بلند امامت/ علی صفایی حائری /نشر لیله القدر

یادداشتهای مرحوم صفائی چند مشخصه جالب دارد. صریح و بی‌تعارف است. منظر جدیدی به هر پدیده دارد و ادبیاتش کاملا منحصر به فرد است. منحصر به خود آقای عین. صاد است.

 

 

نهج الولایه/آیت الله حسن حسن زاره آملی/نشر قیام

شخصیت شناسی امام مهدی، جان عالمی به فداش، حضرت استاد در این کتاب از دیدگاه عرفانی به تعریف "انسان کامل" و تطبیق آن با امام زمان علیه السلام پرداخته است. در انتها نیز ایشان به نقد و بررسی کتابهای مشهور حوزه مهدویت پرداخته‌اند.

 

 

 خدا کند تو بیایی/ سید مهدی شجاعی/نشز کتاب نیستان

چند متن ادبی که خواندن هرکدامش برای دقایقی راز و نیاز  و عرض و ادب شما را به خود مشغول خواهد کرد. راستی که عجب ساحتی دارد این استاد ادبیات و عاطفه، سید مهدی شجاعی.

 

 

نگاهی به مبحث رجعت/ سید مجتبی حسینی/ نشر کتاب نیستان

در این کتاب، با استناد به آیاتی از قرآن به زنده شدن مردگانی شاره می‌شود که قبل از قیامت دوباره زنده شده‌اند. در پی آن، احادیث و روایاتی بررسی می‌شود که در آنها به موضوع رجعت اشاره شده است. دیگر صفحات کتاب به توضیح  و تفسیر آیاتی از قرآن در باب"رجعت "اختصاص یافته است.

 

 

 

سلامنامه/محمدرضا زائری/ انتشارات سروش

نام دیگر کتاب هست نغمه‌های انتظار. تک نگاشتهایی ادبی با مضمون درد انتظار. اگر متنهای زائری را خوانده‌اید که می‌دانید چه حال و هوایی دارد. اگر هم که نخوانده‌اید حتما باید بخوانید تا بفهمید چه می‌گویم.  

 

 

 

"این لیست" حاصل یک کار دست جمعی است. این بار هم از نظرات جناب آقای احمد سجادی و علی اکبر مهدی‌پور بهره‌ها گرفتیم. شما نیز نظرات تکمیلی خودتان را برای ما بفرستید. 

 

۱۳۸۵/۰۶/۱۴
 مطالب مرتبط 
یک لیست برای تهران بیست و چهار
"این لیست" حضرت زهرا سلام الله علیها
این لیست مشروطیت
این‌لیست حضرت روح‌الله
این‌لیست‌‌نمایشگاه21
این‌لیست امام‌در‌حصار
این‌لیست"ماه"‌ترین‌ماه
این لیست "عین.صاد"
این لیست چمران
این لیست سیدالشهدا علیه صلوات‌المصلین
این لیست "امام رئوف"
این لیست امیرالمومنین‌ علیه صلوات‌المصلین
"این لیست" گوهرشاد
این لیست؛ بر روی وب منتشر شد

هم اندیشی
ارسال صفحه به دوستان
چاپ
 این لیست 
یک لیست برای تهران بیست و چهار
"آتش به اختیار" بایرامی؛ "جانستان کابلستان" امیرخانی؛ "تهران در بعدازظهر" مستور؛ "دو تخم مرغ در مه" شکیبا؛ "غلاغه به خونه‌ش نرسید" زرویی نصرآباد؛ "خاطرات من از استاد شهید مطهری" دوانی؛ "پایان دفاع؛ آغاز بازسازی" هاشمی رفسنجانی و "اقلیم خاطرات" فاطمه ‌طباطبایی...
۱۳۹۰/۰۲/۱۸
"این لیست" حضرت زهرا سلام الله علیها
این چند کتاب را لیست کردیم تا اگر کسی خواست، قصه نامکرر آن بانو و غصه‌ی ابدی آن حق مغصوب را بخواند؛ راحت‌تر بیابد. بر ذیل هر کتاب هم چند خطی به توضیح نوشتیم تا شاید به انتخابتان کمکی کرده باشیم.
۱۳۸۸/۰۳/۰۷
این لیست مشروطیت
سال‌های سال است که در میانه‌ی این ماه گرم، اندیشمندان ایرانی درباره‌ی "کلمه‌ی حقی که مراد باطل یافت" به اقتراح می‌نشینند. در این بین عده‌ای هنوز هم برای برنج بریتانیایی سفره پهن می‌کنند و معدودی، روضه‌خوان بر دار شدن شرع مقدس می‌شوند، اما...
۱۳۸۷/۰۵/۱۷
این‌لیست حضرت روح‌الله
جامه‌ی زهد و ریا کَندم و بر تن کردم / خرقه‌ی پیـر خراباتى و هشیار شدم؛ واعظ شهر که از پند خود آزارم داد / از دم رند مـى‏آلوده مددکار شدم؛ بگذارید که از بتکده یادى بکنم / من که با دستِ بت میکده، بیدار شدم...
۱۳۸۷/۰۳/۱۴
این‌لیست‌‌نمایشگاه21
در راه خدا می‌توان خیلی کارها کرد، هدیه دادن کتاب به دوستی قدیمی یا تنظیم پایان‌نامه و مقاله‌ای که مدت‌هاست موعدش سرآمده یا تهیه‌ی لیستی برای خرید. و اینچنین بود که ما هم برای خدا! بیست و یک عنوان از میان بهترین‌های امسال پیشنهاد کرده‌ایم.
۱۳۸۷/۰۲/۱۴
این‌لیست امام‌در‌حصار
این لیست یکی از سخت‌ترین و تأثرانگیزترین فهرست‌های کتابشناسی‌ ماست. سختی و تأثری که بی‌تردید نشان از کم‌کاری شیعیان درباره‌ی امام یازدهمشان است. در حین آماده‌سازی این لیست، آنچه بیشتر نمود داشت، نبود کتاب‌شناسی تخصصی و البته کتاب‌های چشم‌گیر به زبان فارسی بود.
۱۳۸۷/۰۱/۲۷
این‌لیست"ماه"‌ترین‌ماه
اگر از میان دوازده پسر رشید یعقوب نبی یکی یوسف شد، در بین ماه‌های دوازده‌گانه خدای کریم هم یکی به پایه‌ی رمضان‌الکریم رسیده است. ماهی که یوسف ماه‌های قمری خداست. راستی! یوسف را به چه می‌شناسید؟ جمال، کرامت یا عزیزی و پادشاهی!
۱۳۸۶/۰۶/۲۷
این لیست "عین.صاد"
روزهای ملتهب روشنفکری دهه‌ی چهل و پنجاه، شاهد نام رمزآلود یک منتقد ادبی قهّار بود که با چهره‌ا‌ی ناشناس، در نقش انسانی دین‌مدار، چاه چپ‌گرایی را از راه دین‌باوری تمیز می‌داد.
۱۳۸۶/۰۴/۲۰
این لیست چمران
او در عین حال که یک دانشمند مطرح در رشته‌ی فیزیک پلاسمای دانشگاه‌های آمریکا بود، یک چریک تمام عیار لبنانی هم بود، یک دولتمرد انقلابی برای کشورش هم شد و تا روز آخر یک همسر عاشق‌پیشه هم ماند.
۱۳۸۶/۰۴/۰۲
این لیست سیدالشهدا علیه صلوات‌المصلین
این قافله، قافله‌ی عشق است و این راه، راه تاریخ است و هر بامداد این بانگ از آسمان می‌رسد که: الرحیل، الرحیل. و بدان که سینه‌ی تو نیز آسمانی لایتناهی است با قلبی که در آن، چشمه‌ی خورشید می‌جوشد و گوش کن که چه خوش ترنمی دارد در تپیدن: حسین، حسین، حسین...
۱۳۸۵/۱۱/۰۳
این لیست "امام رئوف"
یازدهمین روز از یازدهمین ماه قمری، سالروز تولد "خورشید" است. خورشید همه‌ی خورشیدها، حضرت شمس الشموس ابوالحسن علی بن موسی الرضا المرتضی علیه آلاف التحیة و الثناء.
۱۳۸۵/۰۹/۱۱
"این‌لیست"حضرت‌حجت‌عج
چند روز بعد و درست در شب استقرار ماه، در تخت جبروتی آسمان زمین ما، موعد میلاد مردی خواهد رسید که از همه کس به این دو نفر شبیه‌تر است. "او" پیر جوان منتظری است، که هزار و صد و هفده سال از تولدش می‌گذرد
۱۳۸۵/۰۶/۱۴
این لیست امیرالمومنین‌ علیه صلوات‌المصلین
...در این که همه این اشعار از حضرت امیر؛ انشاد شده باشد اختلافاتی هست؛ ولی بسیاری از اشعار این کتاب بدون شک از ایشان است. قابل توجه کسانی که برای ساختن شعر و تواشیح، له‌له می‌زنند.
۱۳۸۵/۰۵/۱۶
"این لیست" گوهرشاد
غیوران ارض طوس در دفاع از تمامیت عفاف، در مسجدی گرد آمدند که نام یکی از عفیف‌ترین زنان ایرانی را برخود دارد. این لیست منتخب برترین آثار مرتبط با واقعه گوهرشاد است:
۱۳۸۵/۰۴/۲۱

بایگانی
امکان محکومیت زندان برای برنده جایزه «بوکر»
فرهنگ ریشه‌شناختی زبان فارسی
فانوس دریایی؛ برنده جایزه بوکر در ایران
انتشار "دنیای آشنا"ی برنده پولیتزر
جایزه ادینبورگ برای «در پرتو آن‌چه می‌دانیم»
فراخوان دومین جایزه «داستان تهران»
نامزدهای نهایی جایزه پروین اعتصامی معرفی شدند
آخرین مهلت ارسال اثر، به جشنواره ادبی تکنیکی‌ترین رمان سال 93
نامزدهای نهایی جایزه 25 هزار یورویی فرانک اوکانر
جایزه ادبی پروین، نامزدهای بخش «ترجمه» را معرفی کرد
برنامه "با من بخوان" «موسسه تاریخ ادبیات کودکان» نامزد جایزه آساهی شد
سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) فراخوان داد
فراخوان کتاب سال، برای سی و سومین دوره
برندگان پولیتزر 2015


پیشنهاد شما
پشت جلد
فهرست
فرم عضویت در خبرنامه‌ی کتاب
درب منزل تحویل بگیرید!
اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک
اینجا متعلق به شماست
پیوندها
رادیو پنج روز
تحریم تجاری اسرائیل
یاری سالمندان برای زندگی کردن
انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی
درباره‌ی کتاب‌نیوز
روی جلد | پیشنهاد ما | نقد و نظر | بازارچه | کتابخانه | نقطه سر خط | پیشنهاد شما | دیگران | شناسنامه
کلیه حقوق متعلق است به موسسه « میراث اهل قلم » . باز نشر مطالب با ذکر « کتاب نیوز » بلامانع است.
طراحی سایت، هاست(هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام